Klucz do planowania pięknego uśmiechu

DIAGNOSTYKA

DIAGNOZA
DIAGNOZA, PLAN LECZENIA, DZIAŁANIE

PRZYGOTOWANIE DO LECZENIA IMPLATOLOGICZNEGO

Konsultacja implantologiczna

Pierwszym i najważniejszym etapem rozpoczynającym leczenie implantologiczne jest dokładna diagnostyka, wykonywana na wizycie konsultacyjnej z lekarzem prowadzącym. Pacjent przychodząc do naszej kliniki otrzymuje do wypełnienia wstępny wywiad lekarski, w którym odpowiada na pytania dotyczące przebytych i trwających chorób, występujących alergii oraz przyjmowanych leków.

Diagnostyka RTG

Dostępne w naszej klinice oprogramowanie pozwala lekarzowi na przeprowadzenie wirtualnego zabiegu. Podczas analizy zdjęć rentgenowskich miejsca pod przyszłą implantacje lekarz ocenia grubość, strukturę oraz stan kości. Poza tym uwidocznione jest umiejscowienie zatok, jak również odległości od korzeni zębów sąsiednich. Dzięki czemu lekarz może dobrać odpowiednie implanty dla danego przypadku, różniące się gwintowaniem, szerokością, długością oraz strukturą powierzchni.

Badanie wewnątrzustne

W kolejnym etapie lekarz przechodzi do wykonania badania wewnątrzustnego, w celu sprawdzenia stanu tkanek jamy ustnej, wyeliminowaniu zmian zapalnych oraz próchnicowych. Ocenia braki zębowe, pod kątem ilości miejsca na odbudowę protetyczną na implantach.

Zakwalifikowanie do zabiegu

W niektórych przypadkach konieczne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta zabiegami poprzedzającymi zabieg implantacji: zabieg profesjonalnej higienizacji, wykonywany przez higienistkę stomatologiczną w celu usunięcia osadów oraz kamienia. Leczenie zachowawcze, wyeliminowanie zmian próchnicowych leczenie przyzębia. Konsultacja z periodontologiem, leczenie ortodontyczne czy zabiegi chirurgiczne. W przypadku niedostatecznych warunków kostnych lekarz może zaproponować odbudowę z zastosowaniem biomateriałów.

DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA

Po co wykonywane są zdjęcia?

Punktem odniesienia w tworzeniu pracy protetycznej są nie tylko zdjęcia pomiarowe, ale również te wykonane aparatem fotograficznym. Wbrew pozorom, dostrzegamy na nich szczegóły, które można pominąć gołym okiem. Jest to niezwykle istotne dla lekarza prowadzącego, który pilnuje, aby całość leczenia przebiegała zgodnie z planem, dlatego dokumentujemy na bieżąco etapy, przez które przechodzi Pacjent naszej Kliniki.

Co więcej, jest to również świetne ułatwienie w komunikacji z technikiem dentystycznym wykonującym pracę, ponieważ kształt zębów dopasowywany jest do urody Pacjenta.

Zobacz nasze metamorfozy!