METAMORFOZY

Znajdziemy rowiązanie dla każdego uśmiechu!

PANI BEATA

PACJENTKA, 51 LAT

Kompleksowe leczenie i odbudowa protetyczna u Pacjentki prosto ze Szwajcarii.

Odbudowa protetyczna w górnym łuku opierała się na koronach pełnoceramicznych osadzonych na zębach własnych pacjentki. Za wyjątkiem prawej ćwiartki, w której boczne braki zębowe odbudowano na dwóch implantach Ankylos z łącznikami anodowanymi. Na dolny odcinek zastosowano bonding.

PACJENTKA

PACJENTKA, 48 lat

Przygoda pacjentki zaczęła się od problemów z lewą dwójką. Po konsultacji zakwalifikowano zęba do usunięcia, w kolejnym etapie do implantacji. Po upływie określonego czasu gojenia przystąpiono do zabiegu przeszczepu łącznotkankowego.

Zakończone procedury chirurgiczne oraz endodontyczne otwarły drzwi do rozpoczęcia etapu implanto-protetycznego. Całość pracy została wykonana w technologii CAD/CAM, a jej efektem są korony pełnoceramiczne w górnym łuku od szóstki do szóstki oraz korona pełnoceramiczna na implancie ANKYLOS z indywidualnie frezowanym łącznikiem anodowanym w miejscu lewej dwójki.

PACJENTKA

PACJENTKA, 44 lata

Pacjentka zgłosiła się do gabinetu bez zawiązków górnych dwójek oraz z  przetrwałymi zębami mlecznymi w pozycji górnych trójek. W ich miejsce zaplanowano natychmiastowe wszczepy implantów Systemu Premium Ankylos. Pozostałe zęby w górnym i dolnym łuku oszlifowano pod korony pełnoceramiczne. W okolicy górnych jedynek wykonano plastykę dziąsła. Całość pracy została zaprojektowana cyfrowo.

PACJENTKA

PACJENT, 53 lata

Plan leczenia pacjenta skupiał się na odbudowie boków w przednim łuku. Do utraty zębów doszło w wyniku wypadku. Do tej pory Pacjent użytkował częściową protezę wyjmowaną marząc o uzupełnieniu na stałe. Zaplanowano implanty Systemu Premium Ankylos, które zostały wszczepione w oba boczne odcinki, dzięki którym zbudowaliśmy dwa przykręcane mosty pełnoceramiczne. Przedni odcinek to odbudowa estetyczna – bonding.

PACJENT

PACJENT, 28 lat

Pacjent zgłosił się do gabinetu celem uzyskania nowego pełnego uśmiechu. Diagnostyka RTG wykazała konieczność usunięcia pozostałych zębów. W pierwszym fazie realizacji planu leczenia, w znieczuleniu ogólnym (narkoza) usunięto zęby w szczęce Pacjenta. Po wyznaczonym przez lekarza okresie gojenia wyrostka, przystąpiono do zabiegu implantacji – wszczepiono po sześć implantów w Systemie Premium Ankylos w szczęce i w żuchwie. Zakres protetyczny obejmował wykonanie mostów cyrkonowych w odcinku od prawej siódemki do lewej siódemki w obu łukach (d.17-d.27, d.37-d.47z zastosowaniem łączników tytanowych. Zdjęcie wyjściowe przedstawia początkowy etap po zagojeniu się implantów w szczęce i żuchwie, czyli założenie śrub gojących. 

Implant Ankylos ICX Chorzów
Implant Ankylos ICX Chorzów
PACJENT

PACJENT, 45 lat

Metamorfoza uśmiechu zaczęła się od wymiany lewej górnej dwójki z już przestarzałej korony na nową, cyrkonową koronę mocowaną na implancie w Systemie Premium Ankylos, z indywidualnie frezowanym łącznikiem cyrkonowym. Brak prawej górnej czwórki (d.14) odbudowano mostem cyrkonowym na filarach zębów od prawej górnej piątki do prawej górnej trójki (d.15 i d.13). Resztę zębów w odcinku od prawej górnej dwójki do lewej górnej piątki (d.12-25) uzupełniono koronami cyrkonowymi. Na dolne braki skrzydłowe zastosowano również rozwiązanie odbudowy koronami cyrkonowymi na indywidualnie frezowanych łącznikach cyrkonowych na implantach w Systemie Premium Ankylos. 
Zakres leczenia obejmował również: zdjęcia diagnostyczne, leczenie endodontyczne, czyszczenie i wybielanie zębów.

PANI BEATA

PANI BEATA

Pacjentka zgłosiła się do nas chęcią odbudowy górnego łuku. Braki skrzydłowe uzupełniliśmy mostami na implantach w Systemie Premium Ankylos na łącznikach indywidualnych anodowanych. Przedni odcinek estetyczny został odbudowany koronami pełnoceramicznymi.

PACJENTKA

PACJENTKA, 39 lat

Zdrowy i ładny uśmiech – z taką dewizą zgłosiła się Pacjentka do naszego gabinetu. Oprócz kompleksowego leczenia zachowawczego, zaproponowano również leczenie protetyczne, którego efektem są korony pełnoceramiczne od prawej do lewej czwórki. Zakres pracy nie wymagał wszczepienia implantów.

Zobacz więcej naszych prac!

zobacz więcej

Poznaj nas bliżej!

Obserwuj na bieżąco opinie, metamorfozy Pacjentów i tajniki naszej pracy.