ZAPOZNAJ SIĘ
Z IMPLANTAMI DENTYSTYCZNYMI
Najważniejsze informacje, które powinieneś wiedzieć decydując się na implant stomatologiczny
Dowiedz się więcej
CZYM JEST IMPLANT STOMATOLOGICZNY?
Implant to nowoczesna metoda uzupełniania braków zębowych, na stałe integruje się z kością i przejmuje wszystkie funkcje naturalnego uzębienia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących odzyskać piękny pełny uśmiech nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach, powstałych na skutek urazów czy chorób.
Dowiedz się więcej
ZALETY ZASTOSOWANIA IMPLANTÓW
- Naturalność uśmiechu, jaki uzyskujemy dzięki protetyce wykonanej na implantach, której kształt oraz kolor niczym nie odróżnia się od pozostałych zębów.
- Funkcjonalność, czyli forma oraz użyte materiały, które w pełni przejmują funkcje naturalnego uzębienia, nie powodują problemów z jedzeniem oraz mówieniem.
- Biozgodność dzięki materiałom obojętnym dla organizmu, eliminującym ryzyko wystąpienia alergii.
Dowiedz się więcej
DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ IMPLANTY
Implanty stomatologiczne można zastosować u Pacjentów, u których zakończył się okres intensywnego wzrostu kości, czyli powyżej 18 roku życia. Górna granica wiekowa w zasadzie nie istnieje, ponieważ zabieg implantacji jest tak bezpieczny, że z powodzeniem można go przeprowadzić nawet u starszych Pacjentów. W naszym gabinecie przed zabiegiem wszczepienia implantów zębowych przeprowadzamy profesjonalną konsultację, dzięki czemu lekarz prowadzący poznaje predyspozycje Pacjenta, stan zdrowia oraz kondycję jamy ustnej.
Budowa implantu
budowa implantu stomatologicznego
Z czego składa się implant?
KORONA
Korona jest częścią zęba, którą widzimy w ustach i to od niej zależy estetyka uśmiechu. Wykonywana przez technika dentystycznego z dokładnością do najmniejszego szczegółu, dopasowana do pozostałych zębów pacjenta dzięki informacjom zawartym w wycisku zębów oraz dokumentacji fotograficznej przygotowanej w gabinecie.
ŁĄCZNIK
Łącznik jest to element łączący implant z koroną. W zależności od potrzeb estetycznych, jak również wytrzymałości konstrukcji protetycznej posiadamy w ofercie następujące rodzaje łączników:
- ANODOWANE - złote
- CYRKONOWE - białe
IMPLANT
Implant zębowy jest śrubą wykonaną z tytanu, pełniącą funkcję korzenia zęba, utrzymującą całą odbudowę protetyczną.
ETAPY LECZENIA IMPLANTO-PROTETYCZNEGO
6 KROKÓW DO NOWEGO UŚMIECHU
1. Wszczepienie implantu
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu bezboleśnie oraz w komfortowych warunkach dla Pacjenta. Implantacja polega na wykonaniu w dziąśle otworu, którego głębokość umożliwi umieszczenie implantu w odpowiednim położeniu.
2. Kontrola i zdjęcie szwów
Miejsce implantacji zabezpieczone jest szwami na okres 1-2 tygodni. Po wygojeniu dziąsła lekarz zdejmuje szwy i dokładnie sprawdza okolice zabiegu. Pełna integracja implantów trwa od 10 tygodni do 6 miesięcy, na ten czas Pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe, na wzór przyszłej odbudowy protetycznej.
3. Osteointegracja
Implant stomatologiczny jest zaszywany pod dziąsłem na ok. 3-6 miesięcy. W tym czasie następuje proces całkowitego zespolenia się z kością. Zapewnia to odpowiednią stabilizację implantu. To jak długo trwa proces osteointegracji zależy głównie od ilości i jakości tkanki kostnej otaczającej wszczep.
4. Odsłonięcie implantu
Proces ten następuje, gdy implant prawidłowo zrośnie się z kością. Błona śluzowa znajdująca się tuż nad wszczepem jest nacinana, a sam implant ulega odsłonięciu. Na tym etapie, lekarz zakłada śrubę gojącą na okres 1-2 tygodni. Ma ona na celu wygojenie oraz odpowiednie ukształtowanie dziąsła, tak aby uzyskać naturalny efekt wokół przyszłej odbudowy.
5. Uzupełnienie protetyczne
Kolejnym etapem jest przygotowanie korony, mostu lub protezy indywidualnie dopasowanych do warunków anatomicznych danego Pacjenta, kształtem i kolorem dostosowanych do pozostałych zębów naturalnych. Implanty w pełni imitują wygląd naturalnych zębów i spełniają wszystkie ich funkcje.
6. Kontrole profilaktyczne
Pierwsza wizyta kontrolna na której lekarz oceni stan odbudowy protetycznej oraz higienę Pacjenta powinna odbyć się 6 miesięcy po oddaniu pracy. Kolejno ustalony zostanie harmonogram dalszych kontroli w celu utrzymania gwarancji oraz trwałości uzupełnienia.